Kati Lehepuu intervjuu

Mul on hea meel, et meie keskel leidub inspireerivaid ja tublisid inimesi! ❤

Aitäh armsale Katile jagatud teadmiste eest!

❤🍓❤

Millised on Sinu toitumisharjumused? Suurimad lemmikud ja kindlad välistused.

Minu enda toitumise peamised alustalad on puhas ja värske hooajaline tooraine ning kodus söögi tegemine. Hindan kodumaist ja puhast toitu, suvisel ajal teen ise väikest peenramajandust ja ülejäänud tuleb maalt tuttavatelt kasvatajatelt või turult. Suurimad lemmikud on kõikvõimalikud köögiviljadega toidud, ahjuroad jms. Välistan poolfabrikaadid, valge suhkru ja valge jahu.

Kust võtad toitude valmistamisel retsepte?

Enamus retsepte tuleb sellest, et tahan mõnest üsna tavalisest toidust teha tervislikumat või rohkemate köögiviljadega varianti. Näiteks hakklihast kotletid, aga panen sinna ohtralt riivitud köögivilju sisse ning katsetan maitseainetega ja kõrvale serveeritud köögiviljadega, et söök oleks igakülgselt toitev.

Ja kui käin väljas söömas ja proovin mõnda head toitu, siis teen katsetusi, et sellest enda versiooni teha.

Kas oled alati olnud tervislik toituja?

Põhikooli ajal oli mõned aastad periood, kus sõbrannadega sai ikkagi ostetud taskuraha eest krõpsu ja kommi. Aga pigem oli minuga probleem, et ma keeldusin koolisööklas pakutavatest lihatoitudest. See valik tuli kuidagi loomulikult ja ma ei teadnud midagi sellest, et rasvane seapekk või poolfabrikaadid pole tervislikud. Kõige lemmikumad oli ubade ja köögiviljadega ahjuroad ning kõikvõimalikud juurikad suppides ja praadidena. Kui kõik teised näiteks jälestasid hautatud lillkapsast ja piima-köögiviljasuppi, siis neid ma sõin alati mitu portsu.

Millest soovitad lähtuda erinevate toidukordade ajal? Näiteks, mille poolest erinevad omavahel hommiku-, lõuna- ja õhtusöök?

Seda küsimust on võimatu vähem kui paari leheküljega kokku võtta 🙂

 (vihjeid leiate Kati instagramist 😉 )

Mis on levinuim viga, mida inimesed toitumisel teevad?

Inimesed täidavad toiduga oma kõhtu ja söövad väga palju harjumusest tulenevalt. Tasakaalus toitumine toidab, mitte ainult ei täida.

Kas usud, et toidust saab kätte kõik vajaliku või tuleks tarbida juurde ka toidulisandeid? 

Meie kliimas on möödapääsmatu D3-vitamiini tarbimine. Ja kui tahta oma tervist ja vormi parandada, siis ka oomega-3 lisand tuleb kasuks.

Kas tervislikult toitudes võib trenni tahaplaanile jätta?

Tuleb leida endale sobiv rütm ja rutiin. Liikumine tuleb alati kasuks.

Millist trenni Sa ise teed?

Kui varasemalt võis mind leida jõusaalist või jooksurajalt, siis nüüd on jõusaali trennide maht vähenenud ning teen rohkem joogat ja naudin ka HIIT intervalltreeningut.

Kui oluliseks pead gluteenivabasid toitumist?

Nisu ei ole oma omadustelt enam selline kui 50 aastat tagasi. Meie kehad on muutunud aina tundlikumaks ning gluteen põhjustab paljudele suuremaid või väiksemaid vaevusi. Samas on ka inimesi, kes ei pea gluteenivabat toitumist jälgima, sest tunnevad ennast hästi.

Milliseid õlisid eelistad toidu valmistamisel ja miks?

Kuumutamisel on esimesteks valikuteks kookosõli ja küpsetamiseks sobilik oliivõli. Salatitele ja külmadele toitudele mandliõli, extra virgin oliivõli, kreeka pähkli õli.

Tihti panen köögiviljatoitudele vähem õli ning lisan toidu sisse seemneid, näiteks linaseemned koos kergelt röstitud kõrvitsaseemnetega.

❤🍓❤

Loodan, et leidsite Kati vastustest üht-teist uut ja kasulikku!
Ärge alahinnake toidu ja füüsilise aktiivsuse mõju oma enesetundele😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *