Dieet

Naljakal kombel avastasid Ameerika farmerid 1940ndatel, et kookosrasval on kaalu langetav toime, kui nad proovisid selle abil oma loomi nuumata. See toimis hoopis vastupidiselt, loomad salenesid, muutusid aktiivsemaks ja näljasemaks. Nii loomadel kui inimestel järgi proovituna on selgunud, et asendades pikkade rasvhappeahelatega toit keskmise pikkusega rasvhappeahelatega toiduga langeb kehakaal ja väheneb rasvade ladestumine kehasse.

Lisades kookosrasva tarbimisele veel treeningu, võib üsna pea leida end tunduvalt vähem kaaluvat. Põhjused on lihtsad:
1. Pikaahelalised rasvhapped talletuvad peaaegu alati, kuid keskmise pikkusega rasvhappe ahelad muundab keha korraga energiaks.
2. Kuna kookosrasv soodustab seedetegevust, kulutab keha rohkem kaloreid, soodustades seeläbi kaalu langust. Kaasa aitavad ka rasva tarbimisel suurenenud aktiivsus ja energiatase.
3. Uuringutes on selgunud, et keskmise pikkusega rasvhappeahelad parandavad füüsilist ja sportlikku sooritusvõimet.
4. Ainevahetust soodustava toime tõttu soodustab kookosrasv kilpnäärme tegevust. Rohkelt on räägitud, et just kilpnäärme alatalitlus takistab paljudel inimestel kaalu langetada, hoolimata igasugustest pingutustest.

Lisaks kaalulangusele on kiiremal seedimisel teisigi häid külgi. Näiteks kiirenevad keha tervenemisprotsessid. Kiireneb rakkude taastootmine, et asendada vanu ja paraneb ka üldine immuunsüsteemi funktsioneerimine.
Veel põhjuseid miks asendada muud õlid just kookosrasvaga.
Kookosrasva peetakse nii tervislikuks, et neid on kasutatud beebide toidusegudes. Eriti suureks abiks on see rasedatele, imetavatele emadele, vanuritele, neile, kel on seedimisprobleeme, sportlastele ja neile, kes soovivad parandada oma üldist tervislikku seisundit.
Ei mingit süütunnet, kolesterooli, transrasvu, puuduseid, kõrvaltoimeid, ainult rahulik meel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *