Sheavõi

Mille poolest erineb

Enamikud seemneõlid saab jagada kaheks oluliseks osaks: niisutav ja raviv. Erinevalt teistest õlidest on sheavõil raviv osa tugevasti ülekaalus. Raviv osa sisaldab olulisi toitaineid, vitamiine. Olenevalt allikast varieerub raviv osa 5% kuni 17%. Teiste õlide puhul on raviv osa madalam, enamjaolt 1% või veel vähem ja sobivadki pigem ainult naha niisutajateks. Tänu oma raviomadustele kannabki sheavõi puu nime karite puu, mis tähendab elu puud.

Meie sheavõi päritolu ja tootmine

Saame oma sheavõi Ghanast ettevõttelt Global Mamas. Global Mamas on õiglase kaubanduse organisatsioon, mis tasustab ausalt kohalikke tootjaid.

Hetkel töötab Damongo piirkonnas üle 700 naise. Paigas, kus on probleemiks põuad, nälg ja vaesus, on sheavõil oluline tähendus.

Global Mamas annab naistele võimaluse end toetada, samuti toita ning harida oma peret.

Sheavõid saadakse sheapuu ehk karite puu seemnetest. Sheavõi valmib külmpressimise meetodil ja keemiavabalt. See on esmaklassiline ja kõrge kvaliteediga.

Miks valida just sheavõi

100 % puhas naturaalne sheavõi on looduslik A-vitamiini kreem. Praeguseks on juba nimekiri nahaprobleemidest, mille puhul 100% looduslik sheavõi on aidanud.

Veel sisaldab sheavõi vitamiin E-d, mida peetakse vananemis- ja vabade radikaalide vastaseks ning, mis avaldab positiivset mõju vereringele.

Ostjatele teadmiseks: kõik sheavõid pole võrdselt efektiivsed

Mõned tootjad muudavad sheavõi koostist eesmärgiga anda sellele paremat lõhna ja tekstuuri. Muudatused võivad kahandada või lausa kaotada sheavõi väärtuslikkuse. Need võivad küll lõhnata paremini, ning odavate komponentidega segades, vähem maksta, kuid nende kasulikkus pole enam sama. Lisaks tuleb hoolega jälgida säilivust. Ostja kätte jõudes võib selle eluiga olla juba kolm aastat. Ameerika Sheavõi Instituut soovitab sheavõi ära kasutada 18 kuu jooksul peale selle valmistamist.

Vaid kõrgekvaliteediline sheavõi saab pakkuda loetletud omadusi. Aegudes või valesti hoiustades kaotab see oma loomuliku terviklikkuse ja kasulikkuse.

Õige sheavõi omadused

Õige sheavõi on toatemperatuuril tahke, beežikas. Kätte võttes sulab ja imendub üsna ruttu. Sheavõi pole kollane, roheline, hall, pruun ega valge. Sellised tooted on läbinud töötlemise, kuid kannavad pahatihti siiski nime 100% sheavõi. Lisaks on sheavõil omapärane lõhn. Kui sa ükskord oled nuusutanud tõelist sheavõid, tunned sa õige toote alati just lõhna järgi ära. Ära muretse, kui sulle ei meeldi selle lõhn, sest 10-20 minuti möödudes peale nahale kandmist, pole lõhna enam tunda.

Kasutamine

Nahakoorija komponendina

Kõva tallanaha korral

Kergemate haavade/põletuste korral

Juuste raviks (kõõmavastane)

Kuiva naha korral

Mähkmelööbe korral/ennetamiseks

Nahasügeluse vastu (nt putuka hammustused)

Päikesepõletuse ennetamiseks/leevendamiseks

Raseerimiskreemina

Külmakaitseks ja leevenduseks

Venitusarmide ennetuseks

 

Allikad

http://www.sheainstitute.com/asbi-library/21reasons/

http://www.globalmamas.org/Info/SheaButterProcessing

(Tõlke teostas Biosanitare OÜ)

3 thoughts on “Sheavõi”

  1. Sheavõi on võimas abiline nii juustele kui ka nahale,teeb lausa imet kui kasutad regulaarselt.
    Suvel aitas päikesepõletuse vastu, talvel tekitab sheavõi nahale kaitsekihi,kuid ei lase nahal niiskust kaotada.

  2. Sheavõid on väga mõnus määrida kuivadele huultele – teeb huuled mõnusalt pehmeks. Lisaks on sheavõi asendamatu külmade ilmadega lapse näole külmakaitseks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *