Kanepiseemne Õli 250ml

7.90

Mahe külmpressitud kanepiseemneõli aitab põletike ja allergia vastu, alandada kaalu, parandab nägemisteravust ja mälu ning annab hea une.

Kanepiseemneõli maitseb hästi kastmes, jogurtis, pudrus, salatis, supis, mahlas, puuviljajookides ja smuutides.

2 supilusikatäit kanepiõli päevas annab  ideaalse koguse tähtsaid  omega rasvhappeid.

Ei sisalda allergeene.

Description

Koostis: 100% kanepiseemne õli kontrollitud põllumajandusest.

Allergeenivaba.

Toiteväärtus 100g kohta: energia 900kcal/3750kJ, küllastunud rasvad 10g, sh monoküllastumata 14g, polüküllastumata 75g, süsivesikud 0g, sh suhkruid 0g, proteiine 0g, sool 0g.

Linool- ja linoleenhappe sisalduse tõttu on kanepiõlil tähtis osa arstimi ja toidulisandina. Kanepiõli  alandab kõrgenenud kolestorooli taset veres, kergendab reumaatilise artriidi süptomeid ilma kõrvalnähte tekitamata, kergendab või ravib neurodermatiiti põdevate inimeste vaevusi ning aitab tunduvalt premenstruaalse sündroomi (PMS) hädade puhul. Teaduslikud uurimused on näidanud, et GLA-rikka kanepiõli kasutamine aitab ennetada arteroskleroosi, südameinfarkti ja ajurabandust.

Kanepiõli teeb väärtuslikuks tema ülimalt kõrge mitmekordselt küllastamata rasvhapete osakaal, millest 50-58% moodustab linoolhape (omega-6 rasvhape) ja 14-20% alfalinoleenhape (omega 3-rasvhape). Neid rasvhappeid ei ole organism võimeline ise tootma. Ainukesena toiduõlidest on kanepiõli omega rasvhapete vahekord 3:1, mida peetakse organismi ainevahetusele kõige kasulikumaks.

Peale selle sisaldab kanepiõli ainukesena toiduõlidest 1,5-6% gammalinoleenhapet (PGE1), millel on positiivne toime põletikele, nahahaigustele, allergiatele ja immuunsüsteemi häiretele. Tavaliselt on inimorganism ise võimeline linoolhappest GLA-d sünteesima, geneetlise eelsoodumuse, stressi ning vale või ühekülgse toitumise puhul võib aga esineda vajakajäämisi, mis võivad põhjustada väga erinevaid haigusi.

Kanepiõli aitab alandada kaalu. Kuna keha ei ladesta seda rasva kudedesse, vaid kasutab selle koheselt energia tootmiseks. 30grammist õlist piisab, et organismi päevane vajadus oluliste rasvhapetega rahuldada.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.